• Košík je prázdný.
0,-
0

Body Scanning

Body Scanning CRM

vznikl na základě spolupráce mezi ortopedy, fyzioterapeuty, nejen závodními cyklisty, ale i inženýry, kteří přenesli své znalosti, pocity a požadavky do jedinečného měřicího systému, který dokáže vypočítat přesné hodnoty pro nastavení kola a pomoci tak s optimální ergonomií posedu k určité geometrii a určení kola k danému jedinci a jeho preferencí. To vše probíhá bez kontaktu zákazníka, měření probíhá pomocí přesného laserového měření. Měření a nastavení posedu pomocí Body Scanning CRM nabízíme našim zákazníkům v rámci nákupu nového kola zcela ZDARMA. Samostatně tato služba stojí 1000 Kč. Nastavit lze i vaše stávající kolo.

Jak probíhá měření?

Měření je možné provést jak v civilním, tak cyklistickém oblečení a to včetně obuvi, cyklistická obuv výhodou. Samotné měření pak probíhá jednoduše ve čtyřech krocích. Kdy pomocí přesného laserového měření zjistíme vaši celkovou výšku, délku horních a dolních končetin, poměř končetin vůči trupu. Výsledné hodnoty vaší stavby těla jsou zaznamenány v programu, kde následuje zadání vašich preferencí, případných zdravotních problémů pro získání ideální ergonomie posedu pro Vás. Celkové měření a následné nastavení kola trvá cca 15-30 minut v závislosti na rozsahu nastavení kola a případné změny původních komponentů.

Nastavení kola
Výška sedla

Výška sedla je vždy nastavena v prvním bodě. Ta se měří od středu kliky, šroubu až k horní hraně sedla v místě dosedacích kostí, cca ¾ sedla. Sedla se vyrábí v různých provedení od sportovního až po rekreační hodně vypolstrované a je nutné toto zohlednit již před nastavením. K nastavení je zapotřebí speciální měřící nářadí CRM Body Scanning.

Předozadní pozice sedla

Předozadní pozice sedla je velmi důležitá pro správný přenos síly při šlapání. Předozadní pozice ovlivňuje pocit při šlapání a pozici v sedle, správná pozice zaručí pomyslný průsečík osy kolene a osy pedálu, tak aby pohyb byl přirozený a bez újmy na zdravý, v podobě bolesti kolen, kyčlí či šlach. Posun sedla se měří svisle od špičky sedla ke středu klik. Při tomto měření snadno odhalíme, jaký typ offsetu má sedlovka mít. K nastavení je zapotřebí speciální měřící nářadí CRM Body Scanning.

Vzdálenost sedla k řidítkům

Vzdálenost mezi sedlem a řídítky závisí na délce trupu a držení těla. Tato vzdálenost se měří od špičky sedla do místa úchopu řidítek, vzdálenost je také závislá na geometrii kola, předozadním posunem sedla či typem sedlovky a v poslední řadě délkou představce a průhybu řidítek. Při nastavení přesné pozice sedla jsme pak schopni při tomto měření snadno zjistit, jak dlouhý představec by měl daný jedzce na kole mít a v jaké úrovni mají být řidítka. K nastavení je zapotřebí speciální měřící nářadí CRM Body Scanning.

Výška řidítek

Výška řidítek je upravena ve vztahu k výšce sedla. V tomto případě je široká škála nastvení, se třemi základními pozicemi: komfortní, sport a profi závodní. Tyto tři polohy sedla vždy odpovídají zvolené kategorie jízdních kol a lze je individuálně přizpůsobit dle vašich preferencí. K nastavení je zapotřebí speciální měřící nářadí CRM Body Scanning.

Velikost rámu

V prvné řadě jsou tři kontaktní místa, kde se dotýkáte při jízdě na kola a je důležité je mít správně nastavené kvůli ergonomii a pocitu z jízdy. V dnešní době jsou rámy s výrazným slopingem, pro lepší manipulaci s kolem a lepší jízdní vlastnosti. Výrobci také nabízejí více velikostí rámu než tomu bylo dříve a je jasné, že tyto faktory vedou k horší orientaci, která velikost a geometri rámu by byla pro Vás vhodná. Díky Body Scanning CRM jsme pak schopni snáze odhalit a doporučit, jaké provední rámu a nastavení je pro Vás ideální.

Optimální délka klik

Délka klik je úzce spojen s točivým momentem, čím delší klika je, tím je vetší točivý moment. Např.: rozdíl mezi délkou klik 175 mm a 177.5 mm je přibližně 1.5%. Nyní si možná říkáte, že čím delší je klika, tím lépe. V zásadě je to pravda. Nicméně musíme brát v úvahu dovednosti a proporce jezdce, zejména délku nohou. U horských kol je nižší světlá výška, to je důvod proč jsou kliky dlouhé cca 175 mm v této kategorii. Délka standardních klik pro trekkingová a městská kola je potom 170 mm. V tomto případě je faktor účinnosti méně důležitý, naopak závodní cyklista s ambicemi na výhru vyžaduje vyšší točivý moment a tím i delší kliky. Systém Body Scanning Vám dokáže pomoci i s doporučením délky klik, pro vaši stavbu těla a vaše preference.

Držení těla

Na závěr je dobré ještě jednou zopakovat, že ergonomie každého cyklisty je jiná. Tudíš nastavení pro jednoho jednince nemusí vyhovovat druhému. S tím je spojen i fakt, že cyklista může mít sebelepší jízdní kolo, avšak když nebude mít odpovídající velikost a kolo na sebe dobře nastavené, bude se mu na tom kole špatně jezdi a tím může mít i špatný ůsudek na své kolo. Požadavky na ergonomii městského cyklisty jsou pohodlné sezení a svezení, dobrý přehled o provozu. Ve srovnání ergonomie závodního jezdce jsou sportovní sedla, vysoká kadence a optimální poměr výkon/komfort.

.
Zeptejte se nás
Jméno:
Email:
Telefon:
Zpráva: